Atbildīga aizņemšanās

Atbildīga aizņemšanās nozīmē, ka nauda ir jāaizņemas tikai un vienīgi gadījumos, kad tā tiešām ir nepieciešama, tomēr mūsdienās tā vairs nenotiek! Kredītu aizņemšanās ir padarīta tik ērta un viegla, ka daudzi pat vismazākajās dzīves situācijās izvēlas paņemt, piemēram ātro kredītu, nevis uzzvanīt kādam no draugiem un palūgt nelielo naudas summu, ko pēc tam mierīgā prātā varētu atdot.

Tieši ar šādu – „bezatbildīgu” aizņemšanos, cilvēki nokļūst stūrī, no kura tikt ārā ir ļoti grūti, tāpēc izvēlas paņemt vēl vienu ātro kredītu, lai atmaksātu iepriekšējo, taču ja tiek zaudēta darba vieta, Jūs burtiski iekļūstat kāmīšu ritenī, no kura tikt ārā vairs nav iespējams.

Tieši šo iemeslu dēļ, ir kārtīgi jāpadomā pirms vispār aizņematies jebkāda veida kredītu, vienalga vai tas ir ātrais, patēriņa vai hipotekārais kredīts. Pirms ņemiet Jums nepieciešamo kredītu, veltiet laiku tam, lai izplānotu, kā šos kredītus atmaksāsiet, pat situācijās, ja esat zaudējuši darbu vai nonākuši situācijas, kad naudas Jums vienkārši nav. Ar šādas sistēmas izveidi Jūs būsiet pasargāts no tā, ka momentā zināsiet kā rīkoties attiecīgajā gadījumā, tomēr ja šāda sistēma Jums nav izveidota, tad lielākā daļa cilvēku krīt izmisumā, ņemot citus kredītus un beigās attopoties, kad pie durvīm klauvē parādu piedziņas darbinieki.

Tāpēc atcerieties, ka ne pa velti visi aizdevēji izmanto visiem labi zināmo saukli – „Aizņemieties atbildīgi izvērtējot savas iespējas atmaksāt.” Jo tikai tie, kas kādreiz iekļuvuši parādsaistībās, ļoti labi saprot, šo vārdu reālo nozīmi un diez vai kādreiz dzīvē vēl aizņemsies, pirms būs izstrādājuši plānu, kā kredītu atmaksāt, neparedzētos dzīves gadījumos!