Ko darīt ja ir pazaudēts darbs, bet ir jāmaksā kredītsaistības?

NaudaDzīvē gadās dažādi un mēs nevar zināt, kas notiks rīt. Tomēr mums visiem ir jāsagatavojas arī neparedzētām dzīves situācijām. Bieži vien ir dzirdēti gadījumi, kur cilvēki kredītā paņem māju, bet pēkšņi pazaudē darbu un kredītsaistības vairs nevar izpildīt. Šādi gadījumi netrūkst, ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Šī ir diezgan liela problēma, jo ikviens strādājošais nezina, kas notiks ar viņu darbu pēc dienas, nedēļas vai mēneša. Ko darīt un kā rīkoties, ja ir pazaudēts darbs, bet ir jāmaksā kredītsaistības?

Ja esat pazaudējis darbu, tad pavisam noteikti pirmais, kas Jums būtu jāizdara – jāsazvana savs aizdevējs, un jāpasaka, ka Jums notikusi šāda situācija, taču maksimāli ātrā laikā centīsieties atrast jaunu darbu. Būtiski ir informēt savu aizdevēju, pretējā gadījumā, var pienākt brīdis, kad būs jau par vēlu un neziņojot par šādu problēmu, Jums tiks sastādīti milzīgi  soda procenti par to ka, laikā nespējāt atmaksāt sevis paņemto kredītu.

Ja kredīti ir paņemti vairāki, tad pavisam noteikti ir jāizdara tas pats. Ar šādu rīcību visi aizdevēji būs informēti par Jūsu patreizējo situāciju. Pēc tam, kad esat šo soli izdarījis, Jums ir jāizvērtē, par kuriem kredītiem tiks piemēroti vislielākie soda procenti un par kuriem mazāki. Respektīvi jo lielāka summa, jo lielāki būs arī soda procenti, tāpēc pirmajā vietā būtu jāatliek kredīts, kurš naudas ziņā ir vislielākais.

Bet pavisam ieteicams, pirms rodas šāda situācija vajag rīkoties jau pirmajā mēnesī. Centieties atrast vai aizņemties naudu, lai varētu pagarināt sevis paņemto kredītu vai kredītus. Tādējādi Jūs aiztaupīsiet kaudzi problēmu un arī soda procentus! Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.