Kā ūdens dzeršana uzlabo darba spējas?

Ūdens ir visas mūsu eksistences pirmavots, tādēļ šoreiz – par ūdens nozīmi mūsu dzīvē.

Ir vesela virkne avotu, kuri apstiprina ūdens lietošanas nozīmi uzturā. Viens no tādiem ir ziņu portāla delfi veselībai veltītā sadaļa RUTKS, kura raksts ar tajā ietvertām 10 ūdens pozitīvajām iezīmēm izlasāms šeit. Tāpat ūdens labās īpašības uzsver ģimenes ārsti, uztura speciālisti un sporta treneri, bet vispār – ūdens dzeršanas svarīgums ir atzīts un zinātniski pierādīts fakts, kuru necentīšos pierādīt vēlreiz.

Mana pārliecība ir nemainīga jau vairāk, kā desmit gadus: ūdens, kas pēc vajadzības un atkarībā no gadalaika, un organisma izjūtām, papildināts ar citrona sulu, piparmētru lapiņu vai medu, no rītiem tukšā dūšā aktivizē mani dienai, darbam un panākumiem. Katrs, kuram ir izveidojis kāds rīta rituāls, atzīs, ka noteikta darbība rīta pusē piešķir vajadzīgo spraigumu, lai diena varētu sākties un ritētu tikpat viegli uz priekšu līdz pat vakaram.

Taču, protams, arī pārējā laikā nedrīkst aizmirst par ūdeni. Visi tie raksti, kas stāsta, cik procentu mūsu organismā aizņem ūdens, ir patiesi. Tātad, lai eksistētu, mūsu ķermenim ir vajadzīgs ūdens. Cik daudz dienā jāizdzer – tas, manuprāt, jāizvērtē katram pašam. Lūkojoties uz dažādiem cilvēkiem, apmēram pazīstot viņu dzīvesveidu, es secinu, ka viena pati cītīga ūdens dzeršana (vai izteikts veģetārisms, lai nerunātu par ūdens brīnumaino ietekmi vien) nepalīdz izskatīties jauniem, dzirkstošiem, justies dzīviem un enerģijas pilniem. Ir jābūt veselam labo paradumu kompleksam, kas var “atdzīvināt” organismu, garu un dvēseli – tiem jādarbojas savstarpēji saskanīgi, kā arī harmonijā ar apkārtējo vidi.

Atgriežoties pie ūdens dzeršanas paradumiem, savējos esmu izstrādājusi ilgākā laikā posmā. Tā kā man ļoti garšo kafija, esmu “spiesta” lietot ūdeni vairāk, kā citi. Kafijas pagatavošanas un dzeršanas rituāls var šķist gana garš, taču uzņemtais šķidrums tomēr nav tīrs ūdens un tas ir visai neliels apjoms. Ja gribu sasniegt vidēji 2 litru ūdens patēriņu dienā, man papildu citiem bezalkoholiskajiem dzērieniem (kuru vidū ikdienā neietilpst gāzēti dzērieni) jādomā īpaši par ūdens lietošanu uzturā. Arī ieskaitot zupas pagatavošanas procesā izmantoto ūdeni, tā nav tik daudz, lai spētu piepildīt dienas normu, nepiedomājot par speciālu ūdens rituāla izveidošanu. Iesaku tādos gadījumos lejuplādēt ūdens patēriņa kontroles aplikāciju telefonā vai vienkārši ēdienreižu starplaikos (ievērojot vismaz pusstundas intervālu pēc un pirms ēdienreizēm) pastiprināti lietot ūdeni. Ja ideālajā dienā es ēdu piecas reizes, tad katrā starplaikā dzertais ūdens sastāda tikai divas glāzes šī šķidruma. Tas nav grūti izdarāms!

Ja gribam runāt par ūdens dzeršanas ieraduma veidošanos un tā agrīnas rašanās nozīmi, izšķirošs posms šajā procesā ir bērnība (kaut gan arī vēlāk iespējams izveidot pozitīvu pieradumu pie šī dzēriena). Bērnam ūdens pēc mātes piena ir pirmais nozīmīgais slāpju veldzēšanas avots. Jāmāca bērnam lietot ūdeni nesaldinātā veidā, bez jebkādām piedevām. Ūdens jāpiedāvā ikvienā ēdienreizē, piemēram, allaž novietojot krūzīti blakus šķīvim. Jāradina dzert ūdeni ikreiz, kad slāpst – tādējādi var izvairīties no pārmērīgi saldinātiem dzērieniem, kas bojā zobus un rada nevajadzīgas kalorijas.

Taču, no otras puses, jāliek aiz auss, ka tikai katra paša piedzīvotais, izmēģinātais un apgūtais, pilnībā izprastais un praksē ieviestais strādās pa īstam. Ja vēlies uzsākt ko labu savā dzīvē, Tev būs ļoti daudz jālasa, jāuzklausa citu viedokļi un jānonāk pie savējā – tīrradņa, kas turpmāk kā no smiltīm un ūdens izsijāts zelta grauds papildinās Tavus labos ieradumus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.